czwartek, 25 sierpnia 2016

Filcowa mapa świata Montessori ze zwierzętami

Filc mi się ciągle nie znudził, przyjemnie mi się z nim pracuje, wycinanie działa odprężająco, wszystko idzie gładko, szybko. Do uszycia tej mapy przymierzałam się już bardzo długo i cieszę się, że się udało. Ładnie będzie wyglądać na ścianie :)

Tak prezentują się kolejne etapy jej wykonania:Wykroje do kontynentów ściągnęłam STĄD.
Nakleiłam na nie rzepy, w kolorach odpowiadających danemu kontynentowi. Takie same znajdują się na odwrocie zwierzątek - dzięki temu dziecko może samodzielnie sprawdzać swoją wiedzę na temat tego, na jakim kontynencie mieszka dane zwierzę i korygować błędy.


Powyżej widać jak wyglądają odwrócone zwierzaki. Wiele z nich znalazłam na darmowych stronach w internecie, resztę wydrukowałam Z TEGO BLOGA.Wszystkie zalaminowałam i powycinałam.

Zdjęcia zwierząt, 3-stopniowe karty Montessori z kontynentami i zwierzętami przechowuję w skrzyneczce.
Na dno przegródek nakleiłam kolorowe kwadraty w kolorach kontynentów. Trójstopniowe karty ze zwierzętami mam ze wspomnianej manufaktury montessoriańskiej.
Karty z kontynentami z również wspomnianej imagineourlife.
A to, jak wygląda nasza praca z taką mapą, na pewno znajdzie się w przyszłości na blogu :)

5 komentarze:

Agata pisze...

Super robota !!!

Anonimowy pisze...

Super praca, też zabieram się do tego od dawna, a tu proszę gotowa instrukcja. Gdzie można kupić taki duży filc, z którego wycięła Pani cała kulę ziemską?

mamozrobtosamo pisze...

na allegro :)

Anna Grzelak pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Danuta pisze...

Bardzo fajny gadżet :). Ja ostatnio kupiłam mojemu synkowi na https://4gift.pl/prezenty/pozostale-prezenty/prezent-dla-podroznika dość podobną mapkę interaktywną do wyklejania, która jest nie tylko doskonałą zabawką ale również materiałem edukacyjnym. Dzięki niej dziecko ma szansę nauczyć się geografii oraz różnych ciekawostek z świata fauny i flory, poprzez umieszczanie naklejek z zwierzętami w odpowiednich miejscach.

Prześlij komentarz

 

(c)2009 Mamo, ZRÓB TO SAMo. Based in Wordpress by wpthemesfree Created by Templates for Blogger